Пореч. Відпочинок в Хорватії.

Хорватія, здавалося б, зовсім невелика країна – але наскільки ж вона прекрасна! Серед неймовірної краси зелених лісів і синяви кристально чистого моря причаїлися безліч маленьких міст, коріння яких сягає в далеку давнину, а від вишуканості архітектури захоплює дух. Для того, щоб перерахувати найпопулярніші визначні пам’ятки Хорватії, не вистачить пальців не тільки на руках, але і на ногах.

Стаття про:

  • 1 Історія міста.
  • 2 Пам’ятки Пореча.
  • 3 Відпочинок в Поречі.
  • 4 Як дістатися в Пореч?
    • 4.1 Вам може бути цікаво
  • 5 Схожі статті

Історія міста.

Один з найвідоміших курортних містечок, що не поступається за красою і атмосферою своїм знаменитим сусідам – Ровіню і Венеції, розташувався на півострові Істрія. Пореч може по праву пишатися своїм історичним і культурним спадщиною – він був заснований приблизно два тисячоліття тому римськими легіонерами, заметившими, що це місце може стати одним з кращих курортів для пресытившейся знаті.

Вдале розташування Парентиума (таке ім’я дали новому поселенню) в затишній лагуні, захищеного від шаленства морської стихії невеликим островом Святого Миколая, допомогло йому в найкоротші терміни перетворитися в процвітаючий портове місто.

Після падіння Римської імперії Пореч не залишився «безпритульним» — його завойовували і франки, і візантійці, і навіть слов’яни. А трохи пізніше, в 1267 році, його приєднала до своїх володінь ще одна могутня держава – Венеціанська. Півтисячоліття володіли венеціанці містом, але ніщо не вічне в цьому світі – і Республіка впала.

Пореч захопили австрійці, лише на час війни віддавши його Наполеону, потім тут панували італійці, а після почалася всім нам знайомий етап Югославії.

З 1991 року Пореч увійшов до складу держави Хорватія, де і перебуває до цього часу.

Кожна влада залишила свій слід в цьому приморському містечку – безліч пам’яток різних часів так вдало поєдналися на крихітному шматочку землі, що історична частина Пореча зайняла почесне місце серед пам’яток Хорватії до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Тут досі відчувається дух Стародавнього Риму – багато будинків Старого міста приховують під собою фундамент римських споруд. На найстаршої і найбільшої площі міста, яка носить ім’я Марафор, спочивають руїни античних храмів першого століття нашої ери – Храму Марса і Великого храму, який колись вважався найбільшим місцем поклоніння Адріатики. Трохи далі розкидані залишки колишньої розкоші Храму Нептуна – підстави колон і стін. Повз храмів проходить і найдавніша вулиця Декуманус, яка колись вела до найважливішого місцем для римлян – форуму.

Пам’ятки Пореча.

Від перших християн, що з’явилися в Поречі ще в 3 столітті, збереглося найважливіше і практично безцінна спадщина – базиліка Святого Евфразия. Найдавніші священні споруди на цьому місці виникли ще в 4 столітті, а вже в шостому святий Евфразий, який займав тоді посаду єпископа, засновує тут капличку.

За кілька століть маленька церква, де знайшли свій останній притулок останки святого, зросла у величезний храмовий комплекс, і зараз вражає своєю величчю.

Архітектурний комплекс чинного Кафедрального собору Пореча і Пули включає в себе саму базиліку, сакристії, баптистерій, єпископську резиденцію-музей і дзвіницю, з якої відкривається розкішний вид на червоно-коричневі дахи Старого міста. Все це велич відкрито для відвідування в будь-який день, крім неділі – в цей час тут, в красивих стінах стародавнього храму, проводяться дивовижної краси і проникливості католицькі служби.

Базиліка – це наочний посібник для початківців архітекторів: настільки правильно майстри, створювали храм, дотримувалися обраних ними стилів – романського і європейського. Але справжня окраса храму – це чудово збереглися мозаїки візантійських часів і фрески, що прикрашають вівтар і тріумфальну арку.

В пам’ять про часи венеціанського панування в Поречі залишилися П’ятикутна, Круглі і Північна вежі, де розташувалися дорогі ресторани з традиційною хорватської кухнею.

Романський стиль простежується в архітектурі Романського будинки та будинки всіх святих, що знаходяться на вулиці Декуманус.

Весь Старе місто, найцікавішу частину Пореча, де зосередилися всі визначні пам’ятки цього містечка Хорватії, можна неспішно обійти за пару днів, заглядаючи в кожен куточок, кожен з численних зелених парків, відпочиваючи душею і вдихаючи чисте морське повітря.

Відпочинок в Поречі.

Найулюбленіше місце відпочиваючих в Поречі – це його набережна з прекрасним видом на острів Святого Миколая, розташований всього в 5 хвилинах їзди на човні. Уздовж неї влаштувалися кращі кафе та ресторанчики, а вечорами сюди припливають дорогі яхти і величезний катамаран, який доставляє охочих до Венеції.

Для любителів пляжного відпочинку Пореч пропонує чимало відмінних можливостей – тут знаходяться величезні готельні комплекси Лагуна і Валамар, а також регулярно здаються в оренду апартаменти і вілли. Всі пляжі Хорватії громадські, тому будь-який бажаючий може запросто прилягти на пісочку розкішного готелю або поїхати на острів Святого Миколая, чиї кам’яні береги ідеально підходять для дикого або навіть нудистського відпочинку – тут немає практично ні душі і під ноги кидаються сміливі зелені ящірки.

Як дістатися в Пореч?

Дістатися в Пореч простіше простого – в місто з Пули, Ровіня і Риекки ведуть прибережне шосе, організовуються морські круїзи, автобусні тури. А потрапивши сюди, ви не пошкодуєте – стільки пам’яток Хорватії в «одному флаконі», та ще й у дивовижній атмосфері спокою і умиротворення, не знайдеться, мабуть, більше ніде.

Вам може бути цікаво