Трогір — історія і сучасність

Трогір — це ще одне давньогрецьке поселення, якими так багате легендарне узбережжі Адріатики. Місто своїм корінням сходить до IV століття до н. е. Тут можна побачити пам’ятники тих неймовірно далеких днів: жертовник богині Гери, старовинний мармуровий рельєф, що зображає жінку за домашніми клопотами, колекцію монет.

Маленький, чистенький і затишний містечко з моря видається казковою ілюстрацією, неможливо прекрасною картинкою. Унікальний кафедральний собор XIII століття, приголомшливий портал майстра Радована, сувора міська ратуша XV століття, розкішна лоджія і чарівні маленькі будівлі, потопаючі в зелені. Місто зберіг Південні ворота, до яких тягнуться вузькі старовинні вулички, сміливо кучеряве по пагорбах від центральної площі. Місто нагадує крихітну шкатулку з дорогоцінними перлинами, возлежащими на зеленому оксамиті.

Крім перелічених пам’яток старовини потрібно не забути бенедиктинський жіночий монастир. Заснований він був ще у 1064 р. черницею Ефимией. Сьогодні в його стінах розташувався музей з чудовою експозицією стародавніх експонатів: рельєфом грецького бога Каироса, дерев’яним поліптіхи, готичним розп’яттям.

Вам може бути цікаво