Маріїнський палац у Петербурзі

Вийшовши з поїзда на Вітебському вокзалі спустився в метро і поїхав на станцію Автово, де мене чекала вписок (знайшов на couchsurfing.org). Познайомившись з господарями і залишивши речі пішов гуляти по Пітеру. Стояла рідкісна для міста спека і багато люди засмагали прямо на газонах, в парках.

Стаття про:

  • 1 Перша прогулянка по Пітеру.
  • 2 Санкт-Петребург — місто музеїв.
  • 3 Червоні Вітрила — свято випускників.
  • 4 Музей-заповідник Петергоф.
  • 5 Бюджет поїздки
    • 5.1 Вам може бути цікаво
  • 6 Схожі статті

Перша прогулянка по Пітеру.

Насамперед хотів зайти погуляти на рукотворний острів «Нова Голландія», але він виявився на ремонті і всі підступи до нього перекриті. Від Нової Голландії рукою подати до Сенатській площі, а тут тобі і статуя Петра на коні і Ісаакіївський Собор і можна сісти на кораблик і поплавати по каналах, послухати екскурсію і насолодитися пейзажами. 🙂 Човнова екскурсія коштує 500 руб і у різних екскурсійних команд свій маршрут і розповідь.

Зимовий Палац у Санкт-Петербурзі

Увечері, настання якого можна і не помітити в цей час року, можна зайти в клуб чи кафе, відпочити від прогулянок, поїсти. Просто і недорого поїсти можна в місцевих фаст-фудах «Теремок» або «Чайна ложка», де подають традиційні для Росії, млинці з традиційною і не дуже начинкою: сир, шинка, гарячим шоколадом, варенням і т. д.

Санкт-Петребург — місто музеїв.

Музеїв тут багато і щоб відвідати всі, не вистачить, мабуть, і місяця. Я за 2 поїздки вже встиг відвідати Ермітаж (поки тільки один корпус), Петропавлівську фортецю, Російський музей, Музей артилерії і військ зв’язку, Кунсткамеру і Етнографічний музей.

Державний Ермітаж

У цю поїздку мені пощастило познайомитися з Пітерськими кельтоманами і сходити на влаштовану ними в Питомій парку бретонскую танцювальну вечірку, вивчив там пару бретонських танців, мазурку і польку. Після танцювального заходи я відправився в центр міста займати зручніше місце для спостереження за «Червоними вітрилами».

Червоні Вітрила — свято випускників.

Вже до 21 години майже всі зручні місця уздовж набережних і на мостах були зайняті туристами. Я зайняв місце посередині Біржового моста. Люди все підходили і підходили, і до початку свята в 1:45 стояли вже в 3-4 ряди.

Червоні Вітрила — свято випускників

Саме уявлення було просто чудово! — нічна підсвітка набережних, вогняне шоу, вогняні водоспади, светопредставленіе і, нарешті, поява корабля з червоними вітрилами з-під Троїцького мосту під вибухи салютів.

Вранці приїхали «Всюдиходи» і я, як ми і домовилися заздалегідь, оселився і провів з ними ще 3 дні 🙂

Музей-заповідник Петергоф.

В Петергофі, пройшовши в Нижній парк зайняли місця, щоб подивитися відкриття фонтанів. Туристів заради цього видовища зібралося безліч, і всі приготувавши свої фото-відеокамери чекали коли «Самсон, що роздирає пащу лева» пустить повноцінну струмінь. 🙂

Взагалі Нижній парк — це величезний парковий комплекс 500*2500 метрів, пройти який вздовж розміреним кроком можна хвилин за 30-40. Величезна кількість фонтанів, каскади і ставки, палаци (Марлі, Монплезір) — тут є заради чого залишитися на весь день. Саме веселе розвага — фонтани-Вертушки які раптово обливають водою в несподіваному місці.

Петергоф — музеї і сади Петра 1

Після Петергофа на пів години заїхали в Крондштадт — місто-порт, місто-фортеця, місто моряків у Фінській затоці. Після того повернулися в Петербург, а ближче до вечора поїхали в центр на Марсове поле чекати часу розлучення мостів.

В останній день поїздки перед від’їздом я побігав ще у квесті по Пітеру в якому наша команда перемогла.

Поїздка вийшла дуже насиченою, яскравою, пізнавальною.

Бюджет поїздки

Проїзд на поїзді Київ-Петербург-Київ ~ 1350 грн ($180, 130 євро)

Витрати на місці ~ 1200 грн ($175, 110 Євро )

Житло — безкоштовно https://www.couchsurfing.org/

Вам може бути цікаво