Гданськ – одне з трьох міст, іменованих нині Тшимясто (Три-місто), до складу якого також входять Сопот і Гдиня. Гданськ має саму вражаючу історію з цих трьох міст. Вперше місто згадується в літописах в 997 році, тому наприкінці минулого століття він з гордістю відзначав своє тисячоліття (в 1997 р.)

Стаття про:

  • 1 Пам’ятки Гданська.
  • 2 Карта Гданська.
    • 2.1 Вам може бути цікаво
  • 3 Схожі статті

Пам’ятки Гданська.

Старовинна частина міста ретельно відреставрована, і старий Гданськ практично має свій первісний вигляд. Історичний комплекс під назвою «Старувка» відомий у всьому світі.

Багато історичні особистості залишили в місті свій слід: тут народилися відомі всім Шопенгауер і Фаренгейт, славетний астроном Ян Гевелій також жив і працював у Гданську, а на міській судноверфі в свій час працював один з президентів Польщі Лех Валенса.

Найбільш улюблене туристами місце в місті – це Королівська дорога (вулиці Длуга і Длугий Тарг). Саме по ній в Гданськ в’їжджали королі зі своєю свитою. Тут же розташована ратуша Головного міста, в якій зараз розміщується Музей історії, а з вежі ратуші відкривається дивовижний вид на місто.

Карта Гданська.

Вам може бути цікаво