Єгипет — рай для дайверів

Для того, щоб запам’ятати перебування в цієї, насправді, такою особливою та різноманітною країні, потрібно вийти за рамки. В першу чергу — за рамки власного готелю. А далі перед вами – три шляхи.

Варіант 1. Самостійні подорожі. Визнаю, що на даному етапі політичної ситуації в країні, ця рада неактуальне. Тим не менш, є надія, що рано чи пізно все зміниться на краще.

Я глибоко впевнена в тому, що ніхто не зможе відчути країну по-справжньому, подорожуючи групою в 20 чоловік з власним гідом.

Варто запланувати самостійний «вихід у світ». Будь то один день в Хургаді чи Шарм або повноцінне подорож у більш цікаві для туристів місця. Куди б ви не вибиралися, не варто забувати про безпеку. Не подорожуйте в самоті.

Крім того, будь-який турист в Єгипті повинен пам’ятати, що при оплаті будь-яких товарів або послуг вам скажуть ціну в два-три рази вище адекватною. Не забувайте торгуватися. У Єгипті, як і в Туреччині, багато переконані продавці можуть образитися на віддають перевагу не торгуватися, звинувативши їх у неповазі.

Варіант 2. Екскурсії. Просте рішення: ви продовжуєте відпочивати тілом і розумом, усі розрахунки і підготовку за вас здійснять розбираються в цьому люди.

З мінусів: вартість вище, а можливість дізнатися країну у всіх проявах — менше. Тим не менше, для більшості людей це відмінний варіант урізноманітнити пляжний відпочинок і дізнатися щось дійсно цікаве.

В будь-якому готелі і в більшості місць, розрахованих на туристів, ви знайдете безліч екскурсійних пропозицій. Тут і нереальна Петра, і контрастний Каїр з вічними пірамідами, і навіть виїзд в Єрусалим.

Гора Мойсея

Найпам’ятнішою з екскурсій – поїздка на гору Мойсея. За переказами, саме на ній молився Мойсей, саме на її вершині людство отримало скрижалі з десятьма заповідями.

Вважається, що піднявшись пішки на гору і зустрівши на ній світанок, людина очищається від накопичених гріхів. Не знаю, чи вдалося мені таке, але ця поїздка залишилася в серці назавжди. Підйом починається пізно вночі. До речі, не забудьте прихопити з собою теплі речі, вони ой як згодяться нагорі.

Довжина підйому – близько 10 км, що займає близько трьох годин. Дорога зручна і полога, за винятком останньої частини маршруту по сходах, вирубаним у скелі. Шлях ви долаєте в строкатому потоці людей і верблюдів. То і справа чується французька, англійська мова, а то веселі натхненні китайські похідні пісні.

Якщо ваша фізична підготовка не дозволяє піднятися пішки – до ваших послуг верблюди, які будуть розважати вас фырканьем на вухо пішохідним туристам, які високо підстрибують від несподіванки. В дорозі буде декілька місць, де можна відпочити, посидіти і поспілкуватися з багатонаціональними попутниками. Підйом закінчується ближче до світанку.

Тут потрібно ще знайти собі місце серед каменів, сісти, розслабитися і чекати самого цікавого. Ви і не помітите, як пройде час, як раптом… Перші промені сонця показуються з-за обрію і ви дійсно відчуваєте легкість на душі то від енергетики цього місця, то від неймовірної краси пейзажу, то від атмосфери єднання зовсім різних людей, які в один голос, але кожен на своїй мові, радіють початку нового дня. На зворотному шляху не забудьте заглянути в монастир Св. Катерини, де знаходиться та сама Неопалима Купина.

Варіант 3. Спортивний відпочинок. Не відмовте собі в задоволенні спробувати, як це – мчати по пустелі на квадроциклі або летіти по хвилях за кайтом. Окремим рядком, без сумніву, проходить дайвінг.

Єгипет – рай для дайверів, до того ж рай за демократичними цінами. Новачки можуть здійснити своє перше занурення на 5-7 метрів, побачити неймовірне різноманітність риб і химерні корали, і назавжди закохатися в цей спорт. Для групи дайверів з хорошим досвідом, ідеальний варіант – виїзд на сафарі, іншими словами – життя на дайверській яхті протягом тижня-інший без виходу на берег.

Тут безліч переваг, починаючи від відсутності необхідності щодня тягати обладнання, і закінчуючи абсолютно унікальною атмосферою перебування на кораблі, з частим відсутністю зв’язку з роботою та іншої звичайної життям, лише в компанії друзів і безмежного моря.

Підводний світ Єгипту справді особливий, тут є все – печери, затонулі кораблі, blue hole, корали всіх видів і мастей. Ну а про підводних мешканців можна говорити нескінченно – страхітливі акули і баракуды, ширяють скати, добродушні черепахи, уважні наполеони, крилатки, клоуни, мурени… ну а якщо дуже пощастить – навіть величезні дюгоні і такі близькі людині дельфіни. Червоне море з щедрістю ділиться своїми багатствами з усіма бажаючими. Приймайте це гідно і поважайте середовище, куди ви потрапляєте і, особливо, її жителів.

Я перерахувала лише кілька моментів того різноманіття, яке можна знайти в Єгипті. Не обмежуйте себе готелем і ви будете згадувати цю країну з теплотою і ностальгією.

Яскравого вам відпочинку!

Що з собою взяти в Єгипет перш ніж вирушити на відпочинок.
Цікаві факти про Єгипті.

Автор: Тетяна Остапенко

Вам може бути цікаво