околиці Киркьюбайярклейстюр

Киркьюбайярклейстюр, крихітна село в південній частині Ісландії, налічує всього 120 жителів. Незважаючи на це, вона є по-справжньому туристичним місцем: неподалік розташувалося скупчення колон з базальту, ідентичних за своїм походженням відомої пам’ятки Ісландії — Дороги Гігантів, що знаходиться на півночі країни, і другий у країні за розміром Національний парк Скафтафетль. Мальовничі пейзажі, овіяні легендами руїни жіночого монастиря бенедиктинок, размещавшегося біля Киркьюбайярклейстюра з 12 по 16 століття, невелике озеро Систраватн та чудовий водоспад Систрафосс, що бере початок на вершині пагорба, а також кілька затишних готелів та більше дюжини гостьових будиночків, придатних для останньої великої зупинки перед дорогою до інших пам’яток північної країни – таким постає Киркьюбайярклейстюр перед очима своїх гостей.

Стаття про:

  • 1 Історія.
  • 2 Пам’ятки.
  • 3 Що подивитися в окрузі.
  • 4 Як дістатися.
    • 4.1 Вам може бути цікаво
  • 5 Схожі статті

Історія.

У Киркьюбайярклейстюра дуже довга і цікава історія. Поселенці з ірландським корінням вірять, що їхні предки жили тут задовго до того, як вікінги відкрили Ісландію.

Легенда свідчить, що цей регіон завжди був населений християнами, тому тут не знаходилося місця для язичників. В 9 столітті тут влаштувався Кетилл Дурний, а коли його наступник, язичник Хилдир Ейстенсен спробував ступити на землю Кирьюбайярклейстюра, він упав замертво.

Перший час Киркьюбайярклейстюр був відомий як ферма церкви. Поступово господарство розрослося в єдине поселення в цьому регіоні, досягнувши населення в 150 жителів. В 1186 році тут був заснований жіночий монастир бенедиктинок, що проіснував до 1550.

Киркьюбайярклейстюр не раз ставав жертвою активності прилеглих вулканів. Одне з вивержень розташованих в годині їзди від села вулканів Лаки і Гримвотн, що стало причиною загибелі половини поголів’я ісландського худоби та п’ятої частини населення, вважається одним з найпотужніших за тисячоліття.

Пам’ятки.

водоспад Систрафосс

Через Кирьюбайярклейстюр проходить одна дорога, ведуча до мальовничого водоспаду Систрафосс, петляющему серед лісів і скель над селом і бере свій початок у водах заспокійливого озера Систраватн, оточеного пасторальними пейзажами.

Легенда про цю пам’ятку Ісландії, розташованої на вершині скелі, розповідає: одного разу, коли черниці купалися, з глибин озера з’явилася рука, що тримає прекрасне золоте кільце. Пара сестер, польстившихся на скарб, були схоплені долонею і закінчили свої дні на дні. З тих самих пір падає з вершини скелі Систрафосс.

У 15 хвилинах неспішної ходьби по стежці від озера вздовж річки Скарфа знаходиться Систрастапа, скеля, схожа на величезний зуб. По відомому в цих краях переказами, дві черниці з абатства Киркьюбайер, одна з яких підозрювали в чаклунстві, а інша — в неповазі до Папи, були спалені на багатті і поховані в скелі Систрастапа. Трохи пізніше друга сестра була посмертно визнана невинною, а на її могилі виросли прекрасні квіти, в той час як останній притулок еретички залишилося чорним, як ніч.

У 1974 році в пам’ять про преподобного Джона Стеингримссоне, похованого 20 липня 1783 року під величезним потоком лави під час меси в сільській церкві, покликаної захистити поселення від вогню, була побудована каплиця, яка стала ще однією місцевою визначною пам’яткою.

Місце, на якому колись знаходився знищений лавою храм, розташувалося на захід від Систрастапа і відомо як Точка вогненної проповіді — Ейледмессутанги.

Що подивитися в окрузі.

Киркьюбайярклейстюр служить воротами до безлічі визначних місць Ісландії, включаючи природні базальтові платформи Киркьюголф, створені вітром і водою за мільйони років, і численні пам’ятки Національного парку Скафтафетль.

Для короткої велосипедної прогулянки підійде ущелині Fjaðrárgljúfur – незважаючи на значні розміри, його скелі, поцятковані зазубреними кам’яними іклами, і лякаючі виступи служать чудовим об’єктом для фотозйомки.

Дорога в Скафтафетль, перлину серед природних красот Ісландії, де розташовані легендарний Лаки, діючий вулкан Грімсвотн, Свартифосс, водоспад, оточений чорними шестигранниками з лави, і мальовничий льодовик Ватнайокудль, займе близько години.

Як дістатися.

Сьогодні Між Рейк’явіком і Хефном разів на день ходить громадський автобус зупиняється в Киркьюбайярклейстюр. Шлях з села в Хефн займе 2 години 45 хвилин, а у Вік – трохи більше години.

Дороги з Киркьюбайярклейстюра розходяться по різних напрямках: кільцева дорога перетинає весь район, дорога Лаки веде до високогір’я, а Ландброт обслуговує південну частину регіону.

Практично всі екскурсії, які охоплюють розташовані на півдні пам’ятки Ісландії, роблять тут зупинку на ніч – в селі розташовані всі необхідні для продовження шляху в Скафтафетль зручності.

Переглянути збільшену карту

Вам може бути цікаво