Ісландія — «особлива» країна.

Поїздка в Ісландію схожа на подорож на іншу планету. Якщо описати цю країну одним словом, вийде щось на кшталт «особлива». Незвичний ландшафт дивує просторами, крижані лагуни контрастують з яскраво-зеленими луками і чорними контурами гір, а небо, здається, так близько, що іноді, навіть, пробуєш дотягнутися до нього рукою.

Про цю країну можна говорити годинами, але є кілька основних речей, які хочеться порадити, щоб ви змогли відчути цей дивовижний острів і на час стати його частиною. Отже…

Стаття про:

  • 1 Спілкуйтеся!
  • 2 Вечір п’ятниці.
  • 3 Спробуйте!
    • 3.1 Вам може бути цікаво
  • 4 Схожі статті

Спілкуйтеся!

Спілкуйтеся! Багато і без сорому. Ісландці – неймовірно безтурботний народ. Звичайно, це легше сказати, ніж зробити, враховуючи, що населення країни налічує близько 300 000 чоловік. Іноді потрібно проїхати не один кілометр, щоб знайти людини і запитати у нього дорогу. Але у великих містах цієї проблеми немає. Вам посміхнуться на вулиці, допоможуть порадою, іноді, розкажуть історію міста.

Вечір п’ятниці.

Врахуйте, що вечір п’ятниці в такому місті, як Рейк’явік, може сильно вас здивувати. Спокійне і тихе місцеве населення перетворюється в запальних і, іноді, просто буйних людей, подібно представникам спекотної Італії. Вся накопичена за робочий тиждень енергія вихлюпується на вулиці міста у формі пісень, танців, криків і битого посуду.

Зауважу, що і «буянять» ісландці як-то по-доброму і навіть дуже «розгулялися» не представляють загрози випадковим перехожим. Я навіть, навпаки, радила б вибратися в п’ятничний вечір у якийсь із численних барів. Кожна така вилазка дуже радувала якістю живої музики і загальною атмосферою.

Спробуйте!

Варто зробити ще одну річ: відправившись в подорож на машині по острову, заблукати або не розрахувати час, і випробувати радість від несподівано знайденого приватного отельчика прямо на березі океану. Їх досить багато. Місцеві господарі часто поєднують готельний бізнес з розведенням дуже смішних овець (за пишною вовни вони тут дійсно круглі, як ніби втекли з дитячого малюнка) і не менш цікавих ісландських конячок, низькорослих та пухнастих.

На такий «міні-фермі» ви, напевно, зустрінете постійного напарника господаря і командира овець – добродушного пса. Собаки навіть в самих далеких куточках грайливі і позитивно налаштовані не менше господарів. Вони були помічені гавкающими тільки від образи в момент розставання, треба ж було якось висловити своє обурення «Куди? Я ж ще не награвся!..»

Приїжджаючи в будь-яку країну самостійно, ви отримуєте набагато більше вражень саме через необхідність постійно спілкуватися з місцевими жителями, а не ходити за вказівками гіда. Зрозуміти країну, в яку ви приїхали можна тільки зрозумівши її людей. А в Ісландії це ще і дасть вам багато позитивних емоцій і, швидше за все, нових друзів або знайомих.

Автор: Тетяна Остапенко

Вам може бути цікаво