Хаукадалур — популярний курорт, знаменита долина в Ісландії. Долина тягнеться в південній частині країни, трохи північніше озера Лейгарватн і виходить прямо на велику туристичну розв’язку «Золоте Кільце». Унікальна по своїй красі долина гейзерів лежить всього в 100 кілометрів від столиці Ісландії – Рейк’явіка.

Стаття про:

  • 1 Великий Гейзер.
  • 2 Пам’ятки неподалік.
    • 2.1 Вам може бути цікаво
  • 3 Схожі статті

Великий Гейзер.

Долина Хаукадалур знаменита, перш за все, Великою Гейзером, чий картер то заповнюється гарячою мінералізованою водою незвичайно бірюзового кольору, то пересихає, демонструючи дно з туфових порід.

Гейзер має унікальну властивість – час від часу він вивергає пар, на висоту 40-60 метрів. Поруч з Великим Гейзером знаходяться і десятки інших, більш дрібних гейзерів.

Пам’ятки неподалік.

Вода з цих джерел використовується місцевими мешканцями для обігріву будинків та створення басейнів з гарячою водою, дуже популярних серед туристів, що приїжджають відпочити в тутешньому прохолодному кліматі.

Серед гарячих джерел цій місцевості особливо виділяється незвично синє озеро Блези. У північній частині долини Хаукадалур розташований один з найкрасивіших водоспадів країни Гюдльфосс.

Вам може бути цікаво