Рієка вважається головним портом Хорватії

Найбільший порт Хорватії, Рієка, привільно розкинувся у гирлі Речины (відомої ще як Фиумара) в Фиумском затоці теплого Адріатичного моря. Порт приймає потік пасажирських і вантажних суден, а місто славиться як туристичний і суднобудівний центр. Сам містечко не великий за російськими мірками – близько 150 тис населення, основний відсоток жителів становлять хорвати. Це третій за величиною місто Хорватії.

Рієка будувалася на місці античної Тарсатики, що існувала у цій місцевості ще до нашої ери. Дух історії пронизує приморські вулички. Найбільш значущим місцем паломництва туристів став замок Трсат. Будівля височіє над містом, розташувавшись на пагорбі висотою 139 м. 538 мальовничих ступенів дозволяють витривалим окинути поглядом всю панораму міста. Замок був зведений в XIII ст. і служив родовим маєтком герцогам Крк, поки в XIX ст. не був перебудований Лавалем Нугентом.

Рієка приваблива не тільки влітку – останні 2 тижні січня тут проходить один з найкрасивіших і найвідоміших європейських фестивалів.

Вам може бути цікаво