Шибеник — поєднання історії і зручностей сучасного курорту

Шибеник – місто, розташоване в самій серцевині хорватського Адріатичного узбережжя, в місці впадання в Адріатичне море річки Крка. Історія міста обчислює тисячоліття. Символом Шибеника, що ідентифікує місто, є унікальний кафедральний собор, виконаний небаченою для Європи технології. Собор складений з величезних кам’яних плит, підігнаних один до одного, і є унікальною пам’яткою архітектури.

Серцем міста був собор Св. Михайла, одночасно служив фортецею і зведений Петаром Крешимиром IVв 1066 році. Місто розросталося навколо собору, але до цих пір можна побачити сліди колишньої величі фортеці: вали, вузенькі бруковані кругляком вулиці, потужні сходи. Загальний стиль міста можна віднести до венеціанського, свідками цього виступають численні церкви, площі, театри, старовинні вулички міста.

Шибеник унікальний у своєму місцезнаходження: він одночасно знаходиться на березі великої ріки, озера і моря. Як наслідок, місто став курортним центром зі своєрідною природою, наповнився національними парками, санаторіями, туристичними центрами. Чарівність місту додає щорічний Интеранциональный фестиваль дітей.

Вам може бути цікаво