Будапешт — столиця Угорщини і її серце

Будапешт – столиця Угорщини і один з найбільших міст Європи. Його населення становить понад 1.8 мільйона чоловік. Будапешт розмістився на протилежних сторонах річки Дунай і таке положення він займає з 1873 року, коли кілька міст вирішили злитися воєдино: Буда і Обуда з західного узбережжя і місто Пешт з східного. Однак і донині кожен район має свій власний вигляд.

Буда уособлює дух минулого. Тут приємно побродити по чарівним брукованими вулицями, помилуватися мальовничими будиночками, познайомитися з архітектурою в стилі бароко, готика і ренесанс. Саме в цій частині міста Будапешт зосереджено більшість музеїв і галерей. Незмінний інтерес у туристів викликають Рибацький бастіон, Церква Святого Матиша, Кріпак Пагорб з чудовим Королівським Палацом.

Інша справа Пешт, який є сучасним адміністративним центром: широкі проспекти, шикарні торгові комплекси, бульвари і мости. Найвідоміше будівлю – Парламент, вельми нагадує своїми обрисами будівлю Парламенту в Англії. За особливу красу Будапешт нерідко називають Парижем Східної Європи.

Стаття про:

  • 1 Цікаві пам’ятки Будапешта
    • 1.1 Цікаві пам’ятки дітям
    • 1.2 Цікаві пам’ятки дорослим
    • 1.3 Вам може бути цікаво
  • 2 Схожі статті

Цікаві пам’ятки Будапешта

Під час прогулянки по Будапешту можна не тільки відвідати історичні пам’ятки, але й обов’язково подивитися на ліхтарні стовпи, верх яких прикрашений квітами та на міські скульптури. Будапешт цікавий запам’ятовуються пам’ятниками і незвичайними скульптурними композиціями. На вулицях міста можна не тільки подивитися на увічнених у камені знаменитостей, але і відвідати пам’ятники дітям, пам’ятники птахам, левів, коней і навіть чобіт Сталіна.

Цікаві пам’ятники дітям

Голий хлопчик, маленька принцеса і дівчинка, що гралася з собакою, приносять удачу і виконують бажання.

Статуя угорського голого «пісяючого хлопчика (Monument Naked boy in Budapest) в центрі Будапешта на жвавій вулиці Ваци, на відміну від його бельгійського побратима, не є фонтаном.

На міській набережній хлопчика чекає скульптура «Маленька принцеса», одягнена в блазнівський ковпак. Кожен день вона зустрічає і проводжає численних туристів і виконує їх найпотаємніші бажання, якщо вони гладять її коліна.

Інша бронзова дівчинка, яка грає з собакою в м’яч в районі підвісного мосту Ержебет, стала визначною пам’яткою і збірним образом дітей Угорщини і обов’язковим місцем для фотографування всіх гуляють по набережній.

Цікаві пам’ятники дорослим

«Чотирьох дівчат під парасолями» скульптор Імре Варга залишив нерухомо стояти під дощем. З чарівними бронзовими дівчатами під парасольками, які стали символами часів року, можна зустрітися біля музею знаменитого скульптора.

Серед пам’яток Будапешта багато пам’яток угорським героям, серед яких Ференц Деак, стояший біля витоків монархії Австро-Угорщини, кам’яна скульптура угорського гидроинженера Впала Вашархеля, зробив Дунай судноплавним, пам’ятник чудовому угорському коміку Гези Хофи.

Крім пам’ятника угорському композитору Імре Кальмана, лютеранського пастора Габору Стело, врятував життя 2 тисяч людей під час Другої світової війни, статуї засновника угорської держави Святого Іштвана, якого охороняють чотири лева, і пам’ятника Євгену Савойському, освободившему Будапешт від турків, дивує дуже велика кількість пам’яток іноземним знаменитостям.

У Будапешті можна відвідати не тільки став пам’яткою пам’ятник радянським воїнам-визволителям, але і подивитися на триметровий бронзовий пам’ятник українському поетові Тарасу Шевченку на однойменній площі, пам’ятник Шекспіру, копія якого є в австралійському Балларат, 4-метровий бронзовий пам’ятник польському генералу Юзефу Захариаш Бему на набережній Дунаю і пам’ятник Єлизавети Баварської біля мосту Ержебет. Тут встановлено два пам’ятники американським президентам. Скульптура Джорджа Вашингтона було встановлено в подяку США за прийняття на початку ХХ століття угорських іммігрантів, а Рональду Рейгану за падіння комунізму.

Пам’ятками парку Мементо, розташованого в 20 хвилинах їзди від Будапешта стали піонери. Тут можна відвідати музей радянських пам’ятників, подивитися на Леніна, Сталіна, Маркса, Енгельса і політичних діячів Угорщини.

Окремо варто відзначити пам’ятник жертвам голокосту, пам’ятник черевикам і пам’ятник нулю.

За всіма скульптурними пам’ятками і порядком на вулицях, на розі Zrinyi utca і Oktober 6. спостерігає бронзовий пам’ятник поліцейському. Недалеко від купальні Перерізі можна відвідати статую середньовічного монаха-аноніма у довгому плащі з капюшоном і подивитися книгу, яку він тримає в руках. Кажуть, якщо потриматися за перо і загадати бажання, то воно обов’язково збудеться.

Вам може бути цікаво