Місто Крк розповідає про минуле Адріатики

Містечко з таким незвичним слов’янському вуху ім’ям розташувався на однойменному острові. Адріатика колише великий острів в ніжних обіймах і овіває його теплими вологими вітрами. Враження чекають туристів вже в самому початку шляху – потрапити на острів належить за надзвичайно довгому мосту, що носить ім’я Тіто. Населення міста невелика, трохи вище 5000 чоловік, але в туристичний сезон збільшується у 8 разів.

Незвичайне ім’я міста сходить до часів римської імперії, коли одне з найдавніших поселень Адріатики було містом Курикумом. Середньовіччя для міста пройшло під покровом Візантії і з VII століття до нинішніх днів Крк є єпископською резиденцією. Прекрасний собор св. Катерини в минулі століття був християнської базилікою і навіть римськими термами. Так час омивало древнє місто, змінюючи його обличчя.

Позднеготический собор пропускає відвідувачів в свої надра через музей сакральних мистецтв і постійно відкритий для всіх бажаючих. Прохолода кам’яних стін, розкіш оздоблення, вітражі і прекрасні вівтарі заворожують заглянувших на хвилинку і примушують проводити тут довгі години.

Вам може бути цікаво