Сопот – відоме курортне місто, що приваблює любителів піщаних балтійських пляжів. Перші лікувальні ванни тут з’явилися завдяки колишньому наполеоновскому лікаря Яну Хаффнеру в 1823 р. Тут знаходиться найдовший в Європі прогулянковий мовляв, розтягнувся на півкілометра. Доктор Хафнер, займаючись благоустроєм свого дітища, наказав збудувати два комплексу кабін для купаються – чоловічий і жіночий. Всі кабіни були обладнані лавками, дзеркалами і рушниками.

В даний час уздовж усього пляжу простягнувся Північний парк, а поруч з північними купальнями крім кабінок для переодягання розмістилися магазини і нічний клуб. Одна з міських вулиць веде прямо до Лісовій опері, відкритої в 1909 р. Капельмейстеру Гданського міського театру у свій час вдалося втілити в життя ідею театру під відкритим небом, на який міська влада знайшла кошти.

Успіх перевершив самі сміливі очікування, тому театр, оточений лісом, став працювати щорічно. З 1961 року тут проходить Міжнародний фестиваль пісні. Заради нього театральну сцену і глядацьку залу модернізували, накривши спеціальним навісом.

Вам може бути цікаво