Ранок над р. Бистрець

В кінці липня ми з товаришами вирішили прогулятися давно улюблених місцях українських Карпат. Знайомий нам ще зі студентських часів Чорногірський хребет в цей раз порадував чудовою сонячною погодою і тільки в останній день нашої подорожі покапал невеликий дощик. Наш маршрут проходив від с. Ворохта — р. Кострича — р. Бистрець — с. Дземброня — г. Смотрич — оз.Марічейка — г. Піп-Іван — оз.Бребенескул — г. Гутин-Томнатик — оз.Несамовите — г. Говерла — г. Шпиці — р. Прут — с. Ворохта
Похід тривав чотири дні. Ночівлі були перед спуском до н. Бистрець, між р. Смотрич і р. Піп-Іван і поруч з оз.Бребенескул.

Тут ви можете дізнатися як самому зібратися в туристичний похід.

Ночівля біля оз.Бребенескуль

Взагалі Карпати — регіон дощовий, часті періоди коли 5-8 днів з 10 стоїть похмура погода з дощами. Але в кінці липня-початку серпня часто буває навпаки. Тому тим, хто втомився від задушливих міст їздити в Карпати в похмурі періоди, а любителям сонячних днів їздити туди в липні-серпні.

Маршрут підбирався не тільки виходячи з можливих погодних умов — хотілося потрапити на сонячні дні, але і виходячи з барвистості прохідних місць. З гори Кострича відкривається прекрасний вид на весь Чорногорський хребет з найвищими вершинами України, з гори Смотрич видніється відома покинута обсерваторія побудована перед війною польськими ВПС р. на Піп-Іван, по дорозі до озера Марічейка — зовсім дикі місця з кабанами та іншою живністю.

Стоянка під р. Піп Іван

Піднявшись на р. Піп-Іван можна полазити по обсерваторії, залізти на її дах, звідки видно увесь Чорногорський хребет і долину річки Бистрець. Обов’язково варто спуститися з хребта до красивих озер Бребенескуль і Несамовите для ночівлі або привалу. На Говерлі можна сфотграфироваться з різними, встановленими там пам’ятками. Спускаючись через р. Шпиці побачити унікальні кам’яні вирости якими ця гора славиться на весь світ.

На жаль, ми не встигли зайти р. на Петрос, але цей приємний сюрприз залишиться на наступний раз.

Вам може бути цікаво