Стаття про:

 • 1 Архітектурні Пам’ятки: Пам’ятки історії та архітектури.
 • 2 Пам’ятки природи: Парки та зони відпочинку
 • 3 Дозвілля, розваги та шопінг.
 • 4 Культурні пам’ятки: Музеї, галереї, культурний відпочинок.
  • 4.1 Вам може бути цікаво
 • 5 Схожі статті

Архітектурні Пам’ятки: Пам’ятки історії та архітектури.

Червоний форт в Делі

Червоний форт.
Лал Кила – це палац-фортеця, збудований імператором династії Великих Моголів Шах-Джаханом в середині 17 століття і став центром нової столиці імперії – Шахджанабада. Свою назву Червоний форт отримав завдяки червоним, ніби заюшеним кров’ю,гігантським стін, простягнувся на 2,5 км. Час не пощадив перлину Делі – внаслідок численних військових дій комплекс, коли-то за багатством інтер’єрів не поступався знаменитому Версалю, позбувся і скарбів, і колишньої слави. Всипаний самоцвітами Павиний трон був відвезений в Іран і загубився в віхи історії, а неповторний алмаз Кохінор вирушив до скарбниці британської корони і став ще одним місцем, яке необхідно відвідати.

 • Працює з 9.30 до 16.30 в усі дні, крім понеділка.
 • Вхідний квиток вартістю 3 долара охоплює зали приватних і публічних аудієнцій — Диван-і-Кхас, Диван-і-Ам, Кольоровий Палац Ранг-Махал, де містилися дружини і наложниці правителя, Лахорские і Делийские ворота, а також відомий ринок ткацьких і ювелірних виробів Чатти Чоук.
 • Адреса пам’ятки: Netaji Subhash Marg, Old Delhi (станція метро Chandni Chowk).

Лакшмі Нарайан в Делі

Лакшмі-Нарайан.
Найгарніше святилищ покровительки сімейного благополуччя і здоров’я, богині Лакшмі, — це храм Лакшмі-Нарайян, схожий на пряниковий будиночок. Це абсолютно особливий куточок — навіть ті, хто не вірить в енергетично сильні місця, залишають Лакшмі-Нарайан з відчуттям чистоти і умиротворення. Своїм створенням незвичайне архітектурне творіння з біло-рожевого мармуру зобов’язана родині багатих філантропів Бірла, в 1930-х роках пожертвували значні кошти на зведення храму. В його урочистому відкритті брав участь сам Махатма Ганді, попросив приймати в храмі всіх віруючих, не звертаючи увагу на їх кастову приналежність. Головний зал триповерхового комплексу, де розташовані статуї покровителів храму Лакшмі і її чоловіка Нарайяна, оздоблений умілими фресками, які відображають буття божественних сутностей, а святилища поменше присвячені Хануманы і Ганешу, що дарує процвітання і мудрість. Ще один зал призначений для шанування Кришни – тут завжди звучить м’яка, заспокійлива музика і неспішні релігійні піснеспіви.

 • Режим роботи: Двері храму відкриті з 4.30 до 19.45, вхід безкоштовний.
 • Адреса пам’ятки: Peshwa Road, Gole Market, New Delhi.

Мавзолей Хумаюна в Делі, Індія

Мавзолей Хумаюна.
Ця пам’ятка “старший брат» всесвітньо відомого Тадж-Махала, побудований за проектом великого перського архітектора Ага Мирака Мірза Гиаса для прославлення пам’яті імператора Хумаюна, на три сотні років поставив курс всієї індійської архітектури. Мавзолей, що розташувався на перехресті двох алей, що становить єдине ціле з величезним садом, символізує мусульманський рай. В розпису і оздоблення мавзолею традиційні арабські мотиви гармонійно сплелися з новими, небаченими досі елементами. Чотири входи, звернені до сторін світу, ведуть у квадратна споруда, в центрі якого височіє на великій платформі гробниця-куб, увінчана грандіозним куполом. Центральний корпус доповнюється чотирма восьмиугольными флігелями, призначеними для спочинку членів імператорської сім’ї. На території ансамблю, внесеного в Список об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, знаходяться також гробниця аристократа Іса Хана і присвячена йому мечеть.

 • Вартість вхідного квитка: 5 доларів.
 • Адреса пам’ятки: Nizamuddin East, Mathura Road, Dehli.

Мечеть Джама Масджид в Делі, Індія

Мечеть Джама Масджід.
Як і Тадж-Махал, одна з найбільших мечетей в Індії, Джама Масджід, зобов’язана своєму існуванню Шах-Джахану. Цілих 14 років п’ять тисяч робочих зводили грандіозний храм, здатний одночасно вмістити до 25 тисяч віруючих. Величезний внутрішній двір мечеті ведуть три арки, а два 40-метрових мінарети і чотири башти, розташовані по кутах, охороняють її від непрошених гостей. У Джама Масджид зберігаються одні з найбільших реліквій ісламу: волосся з бороди пророка Мухаммеда, одна з його туфель, слід ноги, залишений в камені, і глава Корану, накреслена під диктовку пророка на оленячій шкірі. Заходячи в храм, відвідувачі повинні зняти взуття і здійснити обмивання обличчя та кінцівок у водах басейну, що знаходиться в центрі двору. Потрапити в храм під час служби може лише мусульманин.

 • За 33 центи (15 рупій) можна піднятися на мінарет і розглянути Старий Делі, фото – та відеозйомка також платні (4 долари).
 • Храм, розташований за адресою: Gali Kababian, Old Delhi, відкритий щодня з 07.00 до 12.00, з 13.00 до 18.00.

Карта Пам’яток Делі

Переглянути збільшену карту

Пам’ятки природи: Парки та зони відпочинку

Делійський зоопарк, Індія

Національний зоологічний парк Делі.
Делійський зоопарк відкрився в 1959 році і з 1982 року заслужено отримав статус національного. Територія самого кращого азіатського зоопарку зовсім не велика – всього 87 гектарів, однак тут відтворена природне середовище проживання для більш ніж двох з половиною тисяч представників фауни з усіх куточків куточків Земної кулі. Зоопарк розділений на кілька частин. У лівому крилі влаштувалися птиці, гієни, крокодили, ягуари і макаки. У правому знаходяться вольєри носорогів, зебр, шимпанзе, африканських буйволів, ведмедів і представників сімейства котячих, центральна ж частина виділена під величезний підземний тераріум з однієї з найбагатших у світі колекцій змій, дитячий куточок і акваріум. Відвідування Національного зоопарку в Делі бажано планувати на ранок – в цей час тут малолюдно неспекотно. До послуг відвідувачів пропонуються відкритий фургон для оглядової екскурсії, кафе і сувенірні лавки.

 • Зоопарк, розташований за адресою: Mathura Rd, New Delhi (станція метро Pragati Maidan), працює в усі дні, крім п’ятниці.
 • Вартість вхідного квитка становить 0,7 долара США.

Сади Лоді, Делі, Індія

Сади Лоді.
Відмінне місце для відпочинку та неспішних прогулянок, справжній квітучий оазис серед міської суєти був заснований в 1936 році за розпорядженням леді Веллінгтон, дружини віце-короля Індії. Сади Лоді – це англійський парк з доглянутими зеленими галявинами і квітучими алеями, який зібрав у собі безліч красивих дерев і кущів, наповнений трелями незвичайних птахів і помахами крил метеликів, живуть у заповіднику. З південної сторони у сади веде декоративний міст Атхпула, побудований ще в 17 столітті. У центрі ж садово-паркового ансамблю знаходиться ряд мечетей і усипальниць 15 століття, в стінах яких знайшли своє останнє пристанище останні султани Делі з афганської династії Лоді: мавзолеї Мухаммеда-шаха і Сикандара Лоді, гробниці Бару-Гумбад і Шиш-Гумбад. На території Садів Лоді знаходиться і чудовий заповідник метеликів.

 • Час роботи: Парк відкритий щодня з 06.00 до 20.00, вхід безкоштовний.
 • Адреса пам’ятки: Lodi Road, New Delhi.

Сад п’яти почуттів в Делі

Сад п’яти почуттів.
Творіння кращих ботаніків Індії — незвичайна паркова зона під назвою «Сад П’яти Почуттів» — знаходиться серед каменів і скель. На території в 80 тисяч кв. м. висаджено безліч гармонійно підібраних рослин, що чергуються в декоративними елементами і чудово справляються з поставленим перед парком завданням – пробудити за допомогою краси всі органи чуття людини. Головна дорога, що веде до казковим фонтанів, ділить сад п’яти почуттів на кілька секторів. Сад Khas Bagh, саме мальовниче місце парку, що нагадує про панування Великих Моголів, зібрав в собі незвичайну колекцію екзотичних квітів і рослин з найвіддаленіших куточків Землі, а всю його територію, як судини, изрезают водні канали. Є в Саду П’яти Почуттів і водний сад і парк Сонячної енергії, і навіть Двір Спецій. Кажуть, що відвідування саду наповнює душу гармонією і відчуттям спокою, не йде ще довгі роки.

 • Адреса пам’ятки: Saiyad ul Ajaib, New Delhi (станція метро Saket).

Дозвілля, розваги та шопінг.

Головний базар Делі

Головний базар Делі.
Самий знаменитий базар в індійській столиці – це справжній мурашник, що розкинувся на півтора кілометра. На ринку, який знаходиться неподалік від вокзалу Нью-Делі, знайдеться все, чого душа захоче невтомного туриста.

Головний базар пропонує великий вибір яскравої національної і повсякденного одягу, дорогих ювелірних прикрас і дешевих дрібничок, індійських музичних інструментів і самотканных килимів, тибетських пледів і шовкових покривал. Тут знаходиться більше десяти аптек, що спеціалізуються на аюрведичних практиках і товарах: масажних оліях, косметиці і трав’яних зборах.

Основне правило індійського базару – не боятися торгуватися. Ціни на прилавках завищені в кілька разів і їх майже завжди можна збити, купивши кілька одиниць товару або просто поговоривши з продавцем.

 • Дістатися до Головного базару Делі можна на метро (станції Rama Krishna Ashram або New Delhi).

Кафе Changezi Chicken.
Невелике кафе під яскраво-рожевою неоновою вивіскою просто створене для того, щоб зануритися у колорит Старого Делі. Ніякої вишуканості і показної розкоші, тільки відкрита кухня і столики, які призначені для того, щоб смачно поїсти — Changezi Chicken створює культ лише з індійської їжі. Все меню кафе крутиться навколо місцевого фірмового страви під назвою курчата чангезі – це апетитні шматочки курки, просочені каррі і соком лайма. Відмінним гарніром буде намазана маслом коржик тандурі роті або руму роті. Вегетаріанцям підійде суп із сочевиці під назвою Dal Makhani або індійський сир Paneer Tikka.
Порції в Changezi Chicken настільки великі, що бажано брати одне блюдо на двох. Весь обід обійдеться чи дорожче шести доларів.
Адреса пам’ятки: 3614, N. S. Marg, Darya Ganj, New Delhi.

Клуб Ghungroo — найстаріша дискотека в Делі.

Клуб Ghungroo.
Найстаріша дискотека в Делі, заснована в 1978 році, просякнута розкішшю і духом кращих закладів Лас-Вегаса. До послуг клієнтів закладу пропонується вишукана карта вин і багатий вибір закусок. Відмінним контрастом старомодною обстановці, що нагадує старий улюблений фільм “Назад у майбутнє”, служить музичний асортимент клубу Ghungroo. Серед антикварних меблів, на скляному танцполі, з блиском світломузичного кулі, звучать новітні техно композиції і панує хіп-хоп. Саме в Ghungroo з’явилася перша жінка-DJ і танцював ночі до ранку зять Ганді Роберт Вадра, що робить його справжньою принадою для любителів диско.

 • Бар Ghungroo відкритий з 18.00 до 23.45, а дискотека працює до 01.00 по середах, п’ятницях і суботах.
 • Адреса пам’ятки: WelcomHotel Dwarka, Plot No.3, Sector-10, District Center, Dwarka, New Delhi.

Парк розваг Adventure Island в Делі

Парк розваг Adventure Island.
Найбільший парк атракціонів в Делі займає площу в чверть мільйона квадратних метрів і знаходиться неподалік від торгового центру Metro Walk. На території Adventure Island, що складається із зони атракціонів, водного парку і острови пригод, 26 різних розваг, які підходять як малюкам, так і їх батькам. Всі атракціони в парку встановлені компаніями, оборудовавшими Діснейленд в Лос-Анджелесі, і абсолютно безпечні. «Найкрутіші» гірки в Adventure Island – це Твістер, обертаючий своїх гостей на 360 градусів в обидві сторони,і Z-Force, спершу створює відчуття невагомості, а потім обрушивающийся вниз з усією сили тяжіння Землі.

 • Режим роботи: Парк розваг працює без вихідних з 12.00 до 20.00,
 • Вартість квитка: 500 рупій за дорослого, 450 рупій за дитину.
 • Адреса пам’ятки: Sector-10, Rohini, New Delhi (навпроти станції метро Rithala).

Культурні пам’ятки: Музеї, галереї, культурний відпочинок.

Індійські танці в Парс Анджуман Хол.
Кожен вечір в 7 годин концертний зал Парс Анджуман Хол стає справжнім центром індійської цивілізації і знімальним майданчиком індійських фільмів. Сервіс уявлення охоплює безліч національних і регіональних танців Індії: бхангра, одіссі, катхали, манипури і бхаратанатьям, і обіцяє занурення в самобутню індійську культуру.

 • Вартість квитків на виставу варіюється від 4 до 8 доларів, а за 11 доларів організується доставка відвідувачів з готелю і в готель.
 • Адреса пам’ятки: Parsi Anjuman Hall, Bahadur Shah Zafar Marg.

Національна галерея сучасного мистецтва.
У будинку, що колись належав махараджі Джайпуру, знаходиться головна виставкова майданчик Делі. Її постійні експозиції включають в себе індійську живопис з середини 19 століття до сучасності. Національна галерея сучасного мистецтва починала свій шлях з невеликої колекції скульптур, а сьогодні може похвалитися творами Асіта Халдара, Ману Перекха, Раджу Раві Варму, Джамини Роя і багатьох інших індійських митців. Зібрання галереї охоплюють як традиційні мініатюри, так і відомі абстракції та фотороботи. У бібліотеці Національної галереї є також чимало цікавих екземплярів, наприклад, раритетних видань посібників з мистецтвознавства і журналів минулого століття.

 • Виставковий комплекс працює з 10.00 до 17.00 у всі дні, крім неділі.
 • Вартість вхідного квитка для іноземців складає 3 долари.
 • Адреса пам’ятки: Jaipur House, India Gate, New Delhi.

Меморіальний музей Джавахарлала Неру в Делі

Меморіальний музей Джавахарлала Неру «Тинмурти-Хаус».
Будинок, у якому розмістився меморіальний комплекс-музей, присвячений першому прем’єр-міністру Індії Джавахарлалу Неру, було зведено як офіційна резиденція Головнокомандувача англійською армією в 1930 році. Після визнання незалежності Індії Тинмурти-хаус був переобладнаний в резиденцію прем’єр-міністра країни, де Неру провів останні 16 років свого життя. Музей його пам’яті був створений в 1964 році і зберігає особисті речі і рукописи прем’єра, дари від глав інших держав. У величезній бібліотеці, має і електронну версію, зібрано понад 30 тисяч друкованих видань, включно праці Неру, перекладені більш ніж на 50 мов світу. Вечорами в меморіальному музеї організовуються світло-звукові шоу, що оповідають про життя і роботу великого індійця. На території комплексу знаходяться також сучасний Центр досліджень, що нараховує безліч експозицій про еволюцію і науці, і планетарій, створений знаменитим індійським архітектором Д. М. Кадри у вигляді літаючої тарілки.

 • Вартість відвідування: Вхід у музей безкоштовний.
 • Режим роботи пам’ятки: з 09.00 до 17.30 у всі дні, крім понеділка.
 • Адреса: відвідати музей можна за адресою Teen Murti Bhawan, New Delhi (автобуси №№ 604, 620, 630, 632, 680, 720, 783 і 890 до зупинок Teen Murti або Chanakya Puri Police).

Делі — найдавніше місто в якому ви знайдете пам’ятки та цікаві місця на будь-який смак. Це місто варто відвідати хоча б раз у житті.

Вам може бути цікаво